چکش سوریه نزدیکی آمریکا آمریکایی تروریستی

چکش: سوریه نزدیکی آمریکا آمریکایی تروریستی دیرالزور گروه تروریستی داعش خبر

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری کانون کارگردانان به فارابی پاسخ داد ، حواشی ادامه دار اسکار

در پی جوابیه فارابی به انتقاد‌های کانون کارگردانان راجع به نحوه گزینش نماینده کشور عزیزمان ایران در اسکار، کانون کارگردانان واکنشی تازه نشان داد.

کانون کارگردانان به فارابی پاسخ داد ، حواشی ادامه دار اسکار

حواشی ادامه دار اسکار/ کانون کارگردانان به فارابی پاسخ داد

عبارات مهم : ایران

در پی جوابیه فارابی به انتقاد های کانون کارگردانان راجع به نحوه گزینش نماینده کشور عزیزمان ایران در اسکار، کانون کارگردانان واکنشی تازه نشان داد.

به گزارش سینماخبر، در پی جوابیه فارابی به انتقاد های کانون کارگردانان راجع به نحوه گزینش نماینده کشور عزیزمان ایران در اسکار، کانون کارگردانان واکنشی تازه نشان داد.

در متن نامه ی تازه کانون کارگردانان سینمای کشور عزیزمان ایران آمده است:

۱) نامه پیشنهادی کانون به ریاست شرکت سینمایی مبنی بر تشکیل کمیته گزینش فیلم جهت اسکار خارجی در جامعه اصناف سینمای ایران، هیچ گونه داوری نسبت به عملکرد بنیاد فارابی در شیوه گزینش فیلم های ایرانی جهت جایزه اسکار خارجی در بیش از دو دهه اخیر نداشته و تنها انتقال این مسئولیت به منزل سینما را خواستار شده است هست. هر چند بررسی و تحلیل عملکرد هر نهاد مدنی و اجتماعی که با بودجه عمومی کشور اداره می شود، خود امری است مهم که سال ها مغفول مانده است.

۲) پیشنهاد کانون به روشنی در جهت سیاست های کلان نظام و کم کردن تصدی گری دولت در امور متفاوت و ارجاع آن به نهاد های مردمی، صنفی و شخصی و در اینجا جامعه اصناف سینمای ایران، منزل سینما، است.

۳) حضور شماری از مدیران و مسئولان سینمایی در کمیته گزینش اسکار خارجی شائبه های بسیاری را در نزد دست اندرکاران سینمای کشور عزیزمان ایران در سال های گذشته ایجاد کرده که پیشنهاد کانون جهت برطرف این شائبه ها و همخوانی با مقررات اسکار بوده است.

۴) فرهنگستان هنر ها و علوم سینمایی آمریکا که مسئولیت گزینش و برگزاری جایزه اسکار را به عهده دارد، در مقررات نود و یکمین دوره این جایزه و در ماده سیزده، مقررات خاص جایزه اسکار فیلم خارجی و در بخش ارائه، بند یک، به صراحت اعلام می دارد:

“از هر کشور دعوت می شود تا عالی ترین فیلم خود را به فرهنگستان معرفی کند. معرفی هر فیلم تنها به وسیله یک سازمان، هیات داوری و کمیته تایید شده است صورت می گیرد که باید متشکل از بازیگران و صورت های معروف و/یا دست اندرکاران صنعت سینما آن کشور باشد. فهرست اعضای این هیات گزینش باید حداکثر تا روز جمعه ۸ تیر ماه به فرهنگستان معرفی شده است باشند … “.

این بند علی رغم ادعای روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی نه به علت “القای اطلاعات غلط” که به علت صراحت روشن در مقررات اسکار مورد اشاره کانون کارگردانان سینمای کشور عزیزمان ایران قرار گرفته هست. کانون در طول سال های گذشته و در جهت ارتقای سینمای کشور عزیزمان ایران از مشورت و کسب نظرات تخصصی افراد در حوزه های متفاوت بهره برده و خواهد برد، هر چند جای تاسف دارد که آن بنیاد محترم چنین نسبت ناروا و توهین آمیزی را نسبت به اعضای شورای مرکزی کانون روا می دارد که در سال های اخیر با فیلم های خود در عرصه های جهانی حضور بسیار موفقی داشته و تجربیات بین المللی قابل توجهی نیز کسب کرده اند.

۵) مورد نیاز به ذکر است که تعریف عرفی از دو واژه Craftspeople و Artist اشاره به بازیگران و صورت های معروف و دست اندرکاران تولید فیلم مانند، کارگردان، فیلمنامه نویس، بازیگر، تهیه کننده، مدیر فیلمبرداری، تدوینگر، سازنده موسیقی متن، طراح صدا، طراح گریم، طراح جلوه های خاص و طراح صحنه و لباس بوده و منتقدان و مدیران سینمایی یک کشور را نمی توان در این زمره قلمداد کرد.

۶) روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی اشاره به شرکت های مسئول گزینش و معرفی فیلم کشور های دیگر به فرهنگستان اسکار داشته که در صورت صحت این اشارات، کانون شیوه آن شرکت های مورد اشاره را نیز خلاف مقررات فعلی جایزه اسکار خارجی دانسته و البته چنین مسئولیتی نیز جهت خود جهت اصلاح این روند غلط در آن کشور ها نمی بیند.

کانون کارگردانان به فارابی پاسخ داد ، حواشی ادامه دار اسکار

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | سینمای | سینمایی | جایزه اسکار | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz