چکش سوریه نزدیکی آمریکا آمریکایی تروریستی

چکش: سوریه نزدیکی آمریکا آمریکایی تروریستی دیرالزور گروه تروریستی داعش خبر

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ما سال ٩٥ مکان می‌خواستیم

«جوان هر جا که باشد، جوانی اش را می کند.» این حرف کارگردان «مکان» است که در گفت وگو با شبکه زد.دی. افِ آلمان مطرح کرده. سیدمهدی احمدپناه در اثر تازه خود داستان

ما سال ٩٥ مکان می‌خواستیم

ما سال ٩٥ مکان می خواستیم

عبارات مهم : تصویر

«جوان هر جا که باشد، جوانی اش را می کند.» این حرف کارگردان «مکان» است که در گفت وگو با شبکه زد.دی. افِ آلمان مطرح کرده. سیدمهدی احمدپناه در اثر تازه خود داستان چهار رفیق قدیمی را روایت می کند که چند ماه بعد از کنکور به بهانه تولد یکی از آنها که پذیرفته نشده و حالا عازم خدمت سربازی هست، دور هم جمع می شوند و تصمیم می گیرند شبی را با تفریح و خوشگذرانی بگذرانند، ولی در شهر به جای پیدا کردن مکانی جهت تفریح، با مکان های دیگری مواجه می شوند. این داستان بسیاری از جوانان سرنوشت ما هست؛ جوان هایی که جهت تفریح و گذران اوقات فراغت دنبال مکانی می گردند که بتوانند در آن هیجان ها و انرژی های خود را تخلیه کنند.

هویت هر مکان می تواند بیشترین تاثیر را روی جوان بگذارد و اگر در این میان مدیریت درستی نشود، او به جای گزینش مکانی جهت تخلیه درست هیجانات، از مکان با خوانش «مخفیگاه» استفاده می کند و آن جاست که دیگر نمی توان از سرانجام ماجرا خیال راحتی داشت. احمدپناه با اشراف به این مباحث فیلم خود را در فرمی نزدیک به مستند به تصویر کشیده و بحران بزهکاری های شهری جوانان را نشان داده.

این فیلم با انگیزه اعلام زنگ خطر در حوزه آسیب های شهری جوانان به تصویر کشیده شده است و علت وجود پلان های طولانی در آن، نمایش چنین وضعیتی بین جوانان هست. احمدپناه اعتقاد است «وقتی در جامعه ای معضل اسیدپاشی وجود دارد و عده ای دیگر با استفاده از اعمالی مشابه و با آب از این پدیده کثیف جهت تفریح کردن استفاده می کنند، بی گمان وضع از شرایط عادی خارج است.»

فیلم سینمایی «مکان» با نگاه به این معضل اجتماعی فراگیر در سال ۹۵ تولید شد و همان سال توانست در جشنواره فجر حضور پیدا کند، ولی بعد از جشنواره تا مدت ها امکان نمایش نداشت. سیدمهدی احمدپناه، مژده دایی، علیرضا سردشتی، عباس ناصری و پانته آ تاجبخش گروه نویسندگان فیلم «مکان» را تشکیل می دهند و محمدرضا آبانگاه، بهنام خرم نیک، علیرضا کی منش، امین مقدسی، مژده دایی، پانیذ امینی، سپیده امینی، محمد براری، محمد بهمن زاده و… بازیگران این فیلم اند.

از دیگر عوامل «مکان» می توان به مجری طرح: سیدسعید رضویان، فرهاد فروتنیان، مدیر فیلمبرداری: امین جعفری، دستیار اول فیلمبردار: مرتضی نوجوان رحمانی، تصحیح رنگ: رضا تیموری، تدوین: محمد افشاری، جلوه های ویژه: داریوش اسکویی، صدابردار: سیدوحیدرضویان، طراحی و ترکیب صدا: علی علویان، بازیگردان و دستیار اول کارگردان: سیامک فارسی، طراح صحنه و لباس: مهشید جوادی، طراح و صورت پرداز بانوان: طناز قاسمی فر، صورت پرداز آقایان: مهدی شکوه خواه، عکاس: امیرمفتاحی، نازنین کاظمی، مدیر تولید: سیدسعید رضویان، مشاور رسانه ای: منصوره بسمل و تهیه کننده: امیرشهاب رضویان اشاره کرد.

«مکان» محصول شرکت فیلمسازی و پژوهش های سینمایی هیلاج هست. این فیلم جوانانه را می توانید در گروه سینمایی هنر و تجربه تماشا کنید.

روزنامه شهروند

ما سال ٩٥ مکان می‌خواستیم

واژه های کلیدی: تصویر | جوانان | استفاده | سینمایی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz